Czy w taki sposób mogłam zaszkodzić mojemu dziecku?

Dzień dobry, jestem w 21 tygodniu ciąży. W ubiegły weekend korzystałam z prywatnego jacuzzi, kontrolowaliśmy temperaturę wody- nie przekraczała 35-36 stopni. Jeśli chodzi o masaż to ustawiałam na taki pośredni poziom ale nie było to mocne. Pilnowałam też żeby dysze nie były bezpośrednio na brzuch tylko bardziej na plecy i nogi. Korzystaliśmy sobota, niedziela i poniedzialek. Codziennie około godziny. Czułam się dobrze. W środę trochę miałam kłucia w brzuchu i w czwartek zdecydowałam się pojechać na izbę przyjęć. Lekarz stwierdził że jest wszystko ok, prawdopodobnie macica się rozciąga. Wgl nie przyszło mi do głowy żeby powiedzieć mu o tym że kąpałam się w jacuzzi. Bóle nadal są co jakiś czas i już się uspokoiłam skoro niby wszystko jest ok ale teraz przyszło mi do głowy to jacuzzi. Teraz się naczytałam że nie powinno się siedzieć dłużej niż 15 minut i mogą wystąpić wady wrodzone. Boję się że przez swoją głupotę mogłam zaszkodzić dziecku.
KOBIETA, 29 LAT 4 tygodnie temu

Dzień dobry,

Jeśli temp,nie przekraczała 36 stopni,a dysze nie były skierowane na brzuch oraz jacuzzi było czyste,to Pani samopoczucie nie jest związane z kąpielą w jacuzzi.

Bardziej ciąży może zaszkodzić stres związany z szukaniem przyczyny bólu.

W ciąży są dni,które niosą duży dyskomfort,a są związane z powiększająca się macica,ktora pociąga za sobą więzadła i powoduje ból, ból ciągnący / kłujący.

Bardzo mądra decyzja z wizytą na izbie. Lepiej weryfikować swoje obawy.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska