Czy w takiej sytuacji można palić?

Miałem niedawno wypadek. W wyniku wypadku wybiłem sobie obie jedynki. Dodatkowo rozciąłem dziąsło pomiędzy jedynką i dwójką. Oprócz tego obie dwójki mi się ruszają, z czego jedna lekko się przesunęła podczas wypadku. Najpewniej oprócz jedynek jedna dwójka również jest martwa. Żeby zostały włożone z powrotem w ciągu godziny od wypadku. Obecnie mija tydzień od wypadku. Na zęby tj. od jednej dwójki przez obie jedynki az do drugiej dwójki, została nałożona szyna. Czekam czy jedynki się przyjmują i będę mógł je zachować. Chciałbym zadać pytanie o palenie. Czy w mojej sytuacji nie można palić? Palę zarówno papierosy jak i produkty iqos. Do tego spędzam czas w Szwajcarii gdzie często palę papierosy mentolowe. Jestem równy tydzień po wypadku, kiedy będę mógł bezpiecznie zapalić papierosa?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT 6 miesięcy temu

Palenie po tygodniu nie będzie problemem dla gojenia tkanek. Wracając do wybicia zębów, trzeba wykonać TK aby ocenić korzeń i kość otaczającą. Zęby wybite wymagają po wstawieniu leczenia endodontyczncgo. Trzeba kontrolować stan korzeni ana RTG i TK bo mogą pojawić się resorpcje korzeni.