Czy w trakcie badania uszkodzono serce doprowadzając do lekkiego zawału?

Dzien dobry. Tata mial przeprowadzana dobutaminowa probe serca w trakcie ktorej konieczne bylo uzycie atropiny (0,5mg). Po zastowaniu atropiny tetno wzroslo do osiagniecia wartosci maksymalnej. W opisie badania zaznaczono ze " lewa komora osiagnela stan hipo/akinezy". Czy jest mozliwe ze w trakcie badania uszkodzono serce doprowadzajac do lekkiego zawalu? Badanie zostalo przerwane przez odczucie ucisku w gardle. Czy takie cos moze sie wydarzyc w trakcie badania? Czy w przypadku akinezy serce nigdy juz nie pracuje w obrebie, w ktorym ona wystapila? Bardzo prosze o porade i pomoc.. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy jakie były wskazania do powyższego badania , czy kiedyś był już zawał ?