Czy w wieku 46 lat mogę spodziewać się menopauzy?

Witam. Mam 46 lat czy mogę się spodziewać menopauzy? Pierwszy raz miałam tylko minimalne krwawienia taka tylko czarna krew. Przedtem miałam tylko regularne miesiączki.

Lek. Michał Lenard

Menopauza występuje u kobiet w różnym wieku. W wieku 46 lat można się jej już spodziewać, jednak jednorazowa skąpa miesiączka nie świadczy jeszcze o menopauzie. Pozdrawiam!