Czy w czasie menopauzy mogę zajść jeszcze w ciążę?

Mam 52 lata, zaczęła mi się menopauza, od 5 miesięcy nie dostałam okresu. Czy w tym czasie mogę zajść jeszcze w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Menopauza to ostatnia miesiączka w życiu kobiety, po której nie pojawiło się krwawienie przez kolejnych 6 miesięcy. Dochodzi do zmian hormonalnych, które prowadzą do zakończenia okresu reprodukcyjnego.
Aby mieć 100% pewność powinna Pani zgłosić się do ginekologa i wykonać badania hormonalne, które potwierdzą wygaśnięcie czynności jajników oraz koniec okresu płodnego.

Tutaj znajdzie Pani więcej informacji na temat seksu w okresie menopauzy.

Serdecznie pozdrawiam!