Zapytaj lekarza

7 3 3 , 2 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Poród u kobiet zainfekowanych wirusem opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie ma takiej możliwości – okres menopauzy to czas wygasania aktywności hormonalnej jajników, a brak miesiączki nierozerwalnie wiąże się z brakiem jajeczkowania. Tutaj więcej o klimakterium: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-klimakterium.

O ile kobieta w okresie menopauzy, kiedy poziom estrogenów i progesteronu znacząco spada, a cykl miesiączkowy bywa zaburzony, ma szansę na zajście w ciążę, o tyle w okresie postmenopauzalnym nie mogą liczyć na zapłodnienie. Po zakończeniu okresu klimakterium – czyli po menopauzie (ostatniej miesiączce w życiu) – płodność kobiety wygasa nieodwracalnie. Zachęcam do lektury tego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/menopauza-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy