Czy mogę mieć pewność, że nie zajdę w ciążę?

Witam. Mój Partner jest bezpłodny orzeczona azoospermia. Z poprzedniego związku ma dziecko (biopsja). czy sex bez zabezpieczenia daje mi 100 proc pewności że nie ma absolutnie żadnej możliwości zajścia w ciążę. Chciała bym.mieć absolutną pewność że sex będzie bezpieczny.
KOBIETA, 41 LAT 5 miesięcy temu

Negatywne skutki palenia u kobiet w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

przy chorobie Pani partnera, jego szanse na ojcostwo ocenić może tylko lekarz na podstawie badań i szczegółowej diagnostyki. Azoospermia to choroba, która ma różny przebieg i objawy. Jeśli plemniki nie są produkowane, azoospermia jest nieodwracalna (z nielicznymi wyjątkami), co mogłoby oznaczać, że nie ma szans na to, by zaszła Pani w ciążę. Inaczej wygląda sytuacja mężczyzn, u których azoospermia wiąże się z produkcją plemników bądź jedynie jej upośledzeniem. Jeśli plemniki wciąż są produkowane, ale nie wydostają się z nasieniem na zewnątrz z powodu niedrożności dróg odprowadzających, albo dlatego, że nasienie nie ma odpowiedniego składu, wówczas w większości przypadków azoospermia jest odwracalna, co dawałoby szansę na zajście w ciążę. Z Pani wpisu wynika, że potrzebuje Pani absolutnej pewności, że nie zostaną Państwo rodzicami. Trudno powiedzieć, czy ktokolwiek taką pewność może Pani dać. Rozmowa z partnerem, poznanie szczegółów jego dolegliwości, mogłoby Pani dawać względne poczucie bezpieczeństwa. Zapraszamy do lektury artykułów poniżej, może okażą się pomocne.

https://portal.abczdrowie.pl/azoospermia

https://portal.abczdrowie.pl/abc-antykoncepcji-czy-wiesz-ktore-metody-sa-najskuteczniejsze

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty