Dlaczego nie mogę zajść w ciążę mając 45 lat?

Witam.Mam 45lat.Regularnie miesiączkuje.Przyjmuje witaminy prowadzę zdrowy tryb życia.Mam już 2dzieci... Staramy się o wspólne z partnerem....Co ze mna jest nie tak?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli posiada Pani dwójkę dzieci i dalej występują miesiączki, to szansa na zajście w kolejną ciążę na pewno istnieje.

Trzeba jednak pamiętać, że z racji wieku nie będzie to tak proste, jak w przypadku poprzednich ciąż. Z wiekiem pogarsza się bowiem jakość oocytów, które z kolei są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie komórek jajowych.

Jeśli starają się Państwo już dłuższy czas (ponad rok) i nic z tego nie wychodzi, to zalecamy wizytę w poradni niepłodności. Możliwe, że będzie potrzeba zbadania Pani układu rozrodczego oraz pobranie do testów nasienia partnera. W przypadku jakichś nieprawidłowości można zastosować terapię hormonalną, a w przypadku partnera, suplementację witaminami wzmacniającymi plemniki.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi omawianego problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-nieplodnosci

https://portal.abczdrowie.pl/ciaza-po-40

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.