Zapytaj lekarza

7 3 3 , 3 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy jest jeszcze szansa na zajście w ciążę?

Kobieta lat 44 poziom AMH 0,53ng/ml. Czy są szanse na ciążę? Czy to już menopauza?
KOBIETA, 43 LAT 2 miesiące temu

Zioła na menopauzę

Z przykrymi objawami przekwitania można poradzić sobie naturalnie. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie zioła warto stosować przy menopauzie. Na ten temat wypowiada się dr Grzegorz Południewski, ginekolog.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

hormon AMH ma za zadanie, wraz z hormonem FSH, regulować dojrzewanie pęcherzyków, w których rozwija się komórka jajowa. Jest więc istotnym wskaźnikiem rezerwy jajnikowej, a badanie stężenia tego hormonu stosuje się jako parametr płodności kobiety. Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/amh.

Dla uproszczenia przyjmuje się, że wartości 1-3 ng/ml są typowe dla kobiet w wieku rozrodczym. Oczywiście istnieje ścisła zależność pomiędzy wysokością AMH a możliwością poczęcia dziecka.

W Pani przypadku poziom hormonu nie jest zbyt wysoki, niemniej konieczne jest skorelowanie wyniku tego badania z normami laboratoryjnymi oraz pozostałymi badaniami hormonalnymi, a także wieloma innymi czynnikami. Konieczne jest także badanie USG przezpochwowe, by ocenić stan narządu rodnego. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/nieplodnosc-jakie-badania.

By ocenić Pani szanse na poczęcie, powinna Pani skonsultować się z ginekologiem oraz ewentualnie poszerzyć diagnostykę. Warto udać się do kliniki leczenia niepłodności, gdzie specjaliści będą w stanie precyzyjnie udzielić odpowiedzi na Pani pytanie oraz pokierować ewentualnym leczeniem nakierowanym na zwiększenie płodności.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/plodnosc-kobiety.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy