Czy z tym AMH mam szansę na ciążę?

Witam mając 35 lat zrobiłam amh wyszło 0,842 teraz mam 37 lat i wynik amh 0,912 skąd ten wzrost i jakie są szanse na naturalna ciążę posiadam torbiel endometrialna do usunięcia dziękuję i pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

hormon AMH służy do oceny rezerwy jajnikowej. Wraz z wiekiem jego stężenie maleje, dlatego mało prawdopodobne, aby doszło do jego wzrostu. Możliwe więc, że podany przez Panią wynik zawiera błąd laboratoryjny.

Wartości referencyjne AMH dla kobiet w wieku rozrodczym wynoszą 1-3 ng/ml. Podane przez Panią wyniki są więc nieznacznie niższe, co zmniejsza prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Nie oznacza to jednak, że ciąża w Pani przypadku jest niemożliwa. Dodatkowym utrudnieniem może być jednak torbiel endometrialna, o której Pani wspomina.

O szczegółach planowania ciąży proszę więc porozmawiać z ginekologiem, który po zbadaniu Pani i obejrzeniu aktualnych wyników badań będzie mógł odpowiedzieć bardziej szczegółowo na Pani pytanie.

Podobne pytania znaleźć można poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niski-poziom-amh-w-trzecim-dniu-cyklu-a-szanse-na-ciaze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przy-bardzo-niskim-poziomie-amh-jest-mozliwe-zajscie-w-ciaze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/szanse-na-ciaze-i-wynik-amh.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.