Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie leków przeciwdepresyjnych w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

oczywiście szanse na zdrową ciążę są i to nawet duże – około 40-50% kobiet po ciąży ektopowej zachodzi w ciążę niepowikłaną, choć wiele zależy od przyczyn wystąpienia ciąży pozamacicznej. Proszę zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na te pytania, być może okażą się pomocne: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/po-ciazy-pozamacicznej oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-mozliwe-zajscie-w-ciaze-po-ciazy-pozamacicznej.

Proszę pamiętać, by przed rozpoczęciem starań umówić się na wizytę u ginekologa – badanie wziernikowe oraz USG TV służą ustaleniu, czy w obrębie narządu rodnego nie ma żadnych nieprawidłowości. Nieprawidłowa budowa jajowodów czy zmiany patologiczne wskutek endometriozy, a także zapalenie jajników są częstą przyczyną wystąpienia ciąży pozamacicznej.

Być może przydatny okaże się nasz artykuł: https://parenting.pl/ciaza-po-ciazy-pozamacicznej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy