Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę już zachodzić w ciążę po łyżeczkowaniu?

5 tygodni temu mialam lyzeczkowanie ( poronienie) . Po 4 tygodniach destalam okres. Czuje sie dobrze. Czy zajscie w ciaze Podczas pierwszej owulacji jest ryzykowne?
KOBIETA, 38 LAT 5 miesięcy temu

Poród u kobiet zainfekowanych wirusem opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jest to kwestia indywidualna, zależna od ogólnego stanu kobiety i stanu jej dróg rodnych. W praktyce oznacza to konieczność skonsultowania tej decyzji z ginekologiem, co będzie poprzedzone badaniem.

Niekiedy decyzję o ponownych staraniach o ciążę należy odłożyć o 3 do 6 miesięcy. Zalecenia Ministerstwa Zdrowia mówią o 3 miesiącach przerwy w przypadku poronienia wczesnego. Być może pomocne okażą się odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciaza-po-lyzeczkowaniu-jamy-macicy oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciaza-po-lyzeczkowaniu-jamy-macicy-w-11-tygodniu-ciazy.

Zachęcam również do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/badania-po-poronieniu-jak-zabezpieczyc-probki-dziecka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy