Co oznacza taki ból po poronieniu?

Dziedobry mam 37 lat .Jestem po lyzeczkowaniu miesiac czasu .Bylam w ciazy blizniaczej niestety obumarlej . Minelo tyle czasu a ja nie mam miesiaczki mam bole w podbrzuszuu co mnie niepokoja , tak jak bym miala dostac miesiaczki i mi ten bol promieniuje ..Wyszlo mi w badaniu histopatologicznym. Ze mam zwyrodnienie chcialabym sie zapytac czy to jest grozne i czy zagraza mojemu zyciu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

miesiączka może pojawić się po upływie 4-6 tygodni od łyżeczkowania jamy macicy, zatem w Pani przypadku prawdopodobnie nie ma powodu do niepokoju. Tutaj znajdzie Pani odpowiedź naszego eksperta na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesiaczka-po-poronieniu.

Bóle skurczowe podbrzusza, typowe dla bólu menstruacyjnego, mogą oznaczać, że niebawem pojawi się krwawienie menstruacyjne.

Proszę pamiętać, że po poronieniu wskazana jest kontrola ginekologiczna w czasie wyznaczonym przez lekarza. Stąd, jeśli jest Pani zaniepokojona, warto umówić się na badanie ginekologiczne. Z lekarzem warto też omówić wynik badania histopatologicznego – konieczne jest zapoznanie się z pełnym opisem wyniku. Nie ma Pani jednak powodów, by obawiać się o swoje życie.

Być może także nasz artykuł okaże się dla Pani interesujący: https://portal.abczdrowie.pl/badania-po-poronieniu-jak-zabezpieczyc-probki-dziecka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.