Kiedy ponownie mogłabym się starać o dziecko?

Witam. Jestem 2 dni po zabiegu łyżeczkowania, ciąża obumarła w 8 tygodniu. Krwawienie, a raczej plamienie mam niewielkie i wystarczają cienkie wkładki. Kontrola za 3 tygodnie. Zastanawiam się, czy starać się już za 2 tygodnie po zabiegu? Oczywiście, jeśli plamienie całkowicie ustąpią. Czy raczej lepiej się wstrzymać do pierwszej miesiączki za miesiąc? Nie ukrywam, że chęć zostania mamą jest silniejsza. Jak byłam w ciąży to wszystkie wyniki miałam idealne. Myślę, że za zatrzymaniem akcji serca jest przez wysiłek, pomagałam trochę narzeczonemu w remoncie i bardzo, bardzo żałuję. Ja bym próbowała się wstrzymać, no ale staraliśmy się 2 lata. A podobno po poronieniu można szybko zajść w ciążę. Gdybym odczekała kilka miesięcy to obawiam się, że znów nam długo zajmie. Już sama nie wiem

Redakcja abcZdrowie

Witam,

rozumiem, że w przypadku długo wyczekiwanej ciąży ciężko jest zwlekać, niemniej zazwyczaj ginekolodzy zalecają, by po tak inwazyjnym zabiegu, jak łyżeczkowanie jamy macicy, wstrzymać się ze staraniami o kolejną ciążę co najmniej 1-2 cykle.

Proszę zapoznać się z odpowiedziami na podobne pytania, być może rozwieją Pani wątpliwości: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciaza-po-lyzeczkowaniu-jamy-macicy oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-szybko-mozna-zajsc-w-ciaze-u-osoby-po-lyzeczkowaniu.

Warto z tym pytaniem zwrócić się do ginekologa, u którego się Pani leczy – po zapoznaniu się z wynikami badań oraz po przeprowadzeniu USG transwaginalnego będzie w stanie precyzyjnie odpowiedzieć na Pani pytanie.

Być może także nasz artykuł Panią zainteresuje, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/badania-po-poronieniu-jak-zabezpieczyc-probki-dziecka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.