Ciąża po łyżeczkowaniu jamy macicy

Witam, długo staramy się z mężem o drugie dziecko. Okazało się, że mam polipa endometrium, który podczas histeroskopii został usunięty przez elektrokoagulację (bądź inne elektro :)). Ponadto lekarz stwierdził pogrubiałe endometrium na dużej powierzchni macicy. W czasie tego zabiegu wyłyżeczkowana została macica. Moje pytanie brzmi: czy w cyklu, w którym nastąpiło łyżeczkowanie mogę próbować zajść w ciążę? Nie było to łyżeczkowanie po poronieniu, więc nie potrzebuję czasu, aby wracać do równowagi psychicznej - bardziej interesuje mnie czy endometrium będzie gotowe przyjąć ciążę i jeżeli zarodek się zagnieździ, to jakie niesie to za sobą ryzyko. Pierwszą ciążę poroniłam - w drugą zaszłam właśnie w cyku po poronieniu po łyżeczkowaniu macicy - nie zdążyłam nawet dostać miesiączki - i dzięki Bogu mam córkę. Byłam wtedy 10 lat młodsza.

Witam serdecznie!

Łyżeczkowanie jamy macicy jest zabiegiem inwazyjnym. W jego trakcie dochodzi do zerwania warstwy endometrium i dlatego zaleca się odczekanie minimum miesiąca z podjęciem prób poczęcia, by śluzówka mogła się zregenerować.

Ze względu na przebyte co najmniej 2 zabiegi łyżeczkowania warto odczekać te kilka dni, by zapewnić dziecku idealne warunki do wzrostu.

Pozdrawiam