Łyżeczkowanie jamy macicy i zabieg usunięcia polipa

Witam! Mam 34 lata, kilka tygodni temu miałam zabieg usunięcia polipa, który miał 3cm. Po tym zabiegu wyłyżeczkowano mi kanał i jamę macicy. Czy jest możliwe, że jeśli byłam wtedy w kilkutygodniowej ciąży, że po tym zabiegu płód przetrwał? Pytam, ponieważ wcześniej mając dni płodne współżyłam nie wiedząc jeszcze o tym, że mam polipa.

Witam serdecznie! W czasie łyżeczkowania jamy macicy dochodzi do całkowitego oczyszczenia jamy macicy. Zwykle zostaje zatem usunięte całe endometrium. Gdyby pacjentka była w ciąży, niewątpliwie ciąża została zakończona. By uniknąć tego typu sytuacji, przed zabiegiem zawsze wykonywane jest badanie USG, a pacjentka proszona jest o wykonanie testu ciążowego. Z Pani opisu wynika, że na kilka tygodni przed zabiegiem dochodziło jedynie do niezabezpieczonych zbliżeń, co nie gwarantuje zajścia w ciążę. Pozdrawiam