Nieprawidłowy obraz endometrium w usg i podejrzenie polipa endometrialnego

Witam, 10 grudnia miała wykonany zabieg łyżeczkowania macicy. Proszę powiedzieć czy powinnam się martwić i co oznacza "nieprawidłowy obraz endometrium w usg i podejrzenie polipa endometrialnego" , " biopsja kanały szyjki macicy". Czemu pobrano wycinek szyjki macicy, myślałam że pobrany zostanie materiał z polipa. Dziękuję.

Witam,
wynik USG wskazał na nieprawidłową błonę śluzową trzonu macicy (np. zbyt obfitą) i obecność polipa - w wyniku wyłyżeczkowania jamy macicy usunięto również polipa, podczas łyżeczkowania jamy macicy łyżeczkuje się zwykle i kanał szyjki - to postępowanie rutynowe - i ten materiał również bada się histopatologicznie (rutynowo)

Nie ma powodów do niepokoju.

pozdrawiam