Czy to w ogóle możliwe, abym była w ciąży?

Dzień dobry, przychodzę z problemem, bo nie wiem, czy napewno jestem w ciąży i w którym tygodniu jestem. Jestem świeżo po poronieniu. Łyżeczkowanie miałam 2 lutego i od tamtej pory nie doczekałam się miesiączki. 4 i 5 marca plamiłam, ale bardzo skąpo, a dziś zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny. Czy to w ogóle jest możliwe, bym była znów w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak, istnieje możliwość ponownego zajścia w ciążę przed pierwszą miesiączką po poronieniu. Mimo, że lekarze zalecają, aby po łyżeczkowaniu jamy macicy odczekać co najmniej trzy miesiące przed kolejną ciążą, to fizjologicznie jest ona możliwa już przy pierwszej owulacji po poronieniu. Jest to prawdopodobne zwłaszcza, że wspomina Pani o pozytywnym teście ciążowym.

W czasie spodziewanej miesiączki może pojawić się plamienie implantacyjne związane z zagnieżdżaniem zarodka. Zazwyczaj występuje ono między szóstą a dwunastą dobą po zapłodnieniu i trwa maksymalnie trzy dni.

Zachęcam do wizyty u ginekologa w celu potwierdzenia bądź wykluczenia ciąży.

Podobne pytania pojawiły się już w pytaniach do specjalistów. Odpowiedzi na nie znajdzie Pani pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-mozliwosc-zajscia-w-ciaze-po-zabiegu-lyzeczkowania-przed-wystapieniem-miesiaczki, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-jest-mozliwa-ciaza-po-lyzeczkowaniu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciaza-po-lyzeczkowaniu-jamy-macicy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.