Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O czym świadczy ten wynik AMH?

O czym świadczy wynik AMH 3,47 ng/ml
KOBIETA, 30 LAT 6 miesięcy temu

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

AMH to hormon produkowany przez pęcherzyki jajników, a badanie służy ocenie badania płodności kobiety lub wkraczaniu w etap menopauzy. Poziom hormonu powoli spada od 25. roku życia aż do menopauzy, natomiast w przypadku gdy jego wartość przekracza 3,0 ng/ml oznacza to stan chorobowy – zespół policystycznych jajników lub stany nowotworowe. Więcej szczegółów w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/amh.

W Pani przypadku te normy zostały przekroczone, dlatego konieczne jest, by skonsultowała Pani wyniki badań z lekarzem, który pokieruje dalszą diagnostyką. O wspomnianych jednostkach chorobowych może Pani przeczytać w naszym artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/zespol-policystycznych-jajnikow-pcos oraz w tym miejscu: https://portal.abczdrowie.pl/rak-jajnika.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.
Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy