Zapytaj lekarza

7 3 2 , 8 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie leków przeciwdepresyjnych w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

za bezpłodną wskutek wygaśnięcia czynności jajników uznaje się kobietę, która nie miesiączkuje od minimum 12 miesięcy. Wówczas można mówić o menopauzie, czyli ostatniej miesiączce w życiu kobiety, która zamyka cykl płodności. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-klimakterium.

Oczywiście okres okołomenopauzalny może obejmować kilka lat przed i po ostatniej miesiączce, co wiąże się z dolegliwościami typowymi dla okresu przekwitania. Ponieważ nie miesiączkuje Pani od ośmiu miesięcy, to nie sposób stwierdzić czy straciła Pani płodność – warto wiedzieć, że w okresie menopauzalnym zajście w ciążę może być utrudnione (pojawiają się bowiem cykle bezowulacyjne), ale nie jest niemożliwe.

Więcej w infografice dostępnej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-klimakterium.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy