Brak miesiączki od 4. lat a możliwość zajścia w ciążę

witam moja żona ma 57 lat. od 4 lat nie ma miesiączko a i tak boi się ciąży. o pójściu do lekarza nie chce słyszeć. czy jest w stanie zajść w ciążę? chcę jej pokazać Pani/Pana odpowiedź

Dzień dobry!

Każda kobieta, niezależnie od wieku, powinna być pod stałą opieką lekarza ginekologa. To obowiązek, ale też najlepsza forma dbania o siebie - swoje zdrowie i życie. Regularne badania piersi (USG/ mammografia), badanie ginekologiczne, cytologia itp. są najskuteczniejszą profilaktyką i pomagają szybko wykryć wszelkie zmiany chorobowe.

Pytanie o płodność również jest jednym z tych pytań do lekarza ginekologa. Jest możliwe, że jajeczkowanie/ płodność wciąż pojawia się, mimo braku krwawienia miesiączkowego. Aby stwierdzić, czy możecie Państwo współżyć bez antykoncepcji, konieczne jest przeprowadzenie badania diagnostycznego.
Ważniejsze od ewentualnej płodności jest jednak kondycja i stan zdrowia żony w okresie menopauzy.

Pozdrawiam!