Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak miesiączki u 50-letniej kobiety a menopauza

Witam serdecznie. mam 50 lat od prawie półtora roku nie mam miesiączki.Nie miewam problemów z nastrojami.Nie brałam nigdy żadnych tabletek antykoncepcyjnych.Ze względu na problem z sercem.Chcę zapytać czy teraz już spokojnie mogę uprawiać seks z mężem?Nie ulegam wątpliwości,że okres menopauzy mam już za sobą.Ale takie dziwne opowieści nieraz słyszę ,że wolałam zapytać specjalistę?Ostatnio prawdopodobnie urodziła jedna pani córeczkę i też była już po menopauzie.Czy takie historie mogą być faktem?
KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu

Suplementy diety w menopauzie

Menopauza to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu kobiety. Jak sobie radzić w tym czasie? Na pewno warto zmienić tryb życia, a przede wszystkim dietę. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o suplementach diety w menopauzie.

Dzień dobry!

Przejście menopauzy wiąże się z ustaniem płodności i niemożnością naturalnego zajścia w ciążę. Nie zawsze jednak ustanie krwawień miesięcznych oznacza menopauzę. Stąd jest możliwe, że dojrzała kobieta, która uznała, że jest już po menopauzie, zachodzi w ciążę.

Prawdopodobieństwo jest niewielkie. Za przejście okresu menopauzy uznaje się miniony rok bez krwawień miesięcznych. Po takim czasie zazwyczaj jest możliwe bezpieczne współżycie bez antykoncepcji.
Każda kobieta powinna być jednak przez całe życie pod opieką lekarza ginekologa. Szczególnie w okresie okołomenopauzalnym. Badanie ginekologiczne oraz oznaczenie poziomu hormonów da Pani potwierdzenie dobrego stanu zdrowia, a także pewną i wiarygodną odpowiedź, czy przeszła Pani menopauzę i może całkowicie zrezygnować z antykoncepcji.

Odpowiedź na pośrednictwem Internetu zawsze będzie mniej wartościowa i potencjalnie niepełna.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy