Brak miesiączki przez pół roku a menopauza

Witam, Mam 53 lata. Ostatnią miesiączkę miałam w grudniu 2013 r.Czy to oznacza, że to już była menopauza. Nadmieniam, iż od tamtego okresu nie wystąpiły u mnie żadne krwawienia, czy też plamienia. Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu

Czy HTZ może powodować nowotwory?

HTZ to hormonalna terapia zastępcza. Stosowana jest np. przy leczeniu menopauzy. Obejrzyj film i dowiedz się, czy HTZ może spowodować raka. O terapii mówi prof. dr hab. Romuald Dębski.

Witaj!
Proszę zgłosić się na wizytę do ginekologa w celu wybrania właściwego postępowania w pani przypadku i właściwej diagnozy. Pozdrawiam

0

Brak miesiączki w tym wieku rzeczywiście najczęściej oznacza menopauzę. Z definicji słowo "menopauza" oznacza ostatnią miesiączkę w życiu kobiety w cyklu naturalnym. Po niej każde krwawienie jest krwawieniem wywołanym terapią hormonalna, bądź krwawieniem nieprawidłowym. W Pani przypadku może to być jak na wstepie napisałem ostatnia Pani miesiaczka, może też być czynnosciowe zatrzymanie krwawień. Raczej mało prawdopodobne aby była to ciąża. Sprawę wyjaśni czas, bądź wizyta u ginekologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty