Czy brak miesiączki oznacza menopauzę?

Witam mam pytanie ostatni okres miałam 28 listopada 2017 teraz 28 stycznia dostałam lekkie krwawienia i czasem są jeden dwa dni jeden dzień ni miałam i dziś mam znowu czy to menopauza czy jakiś inny problem .Czy przy menopauzie występują krwawienia

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Menopauza oznacza ostatnią miesiączkę w życiu kobiety. Towarzyszy jej szereg różnych objawów (min. napady gorąca, zlewne poty). Po menopauzie nie powinny już występować krwawienia, jednak zawsze należy ocenić stan pacjenta osobiście. Dlatego warto udać się do lekarza ginekologa w celu konsultacji.