Podwyższony poziom bHCG w trakcie menopauzy

Mam 48 lat. Ostatnią miesiączkę miałam w styczniu 2015 r. Od roku mam nieregularne miesiączki. Jestem w okresie menopauzy. W marcu byłam u lekarza, który przepisał mi leki na wywołanie okresu,. Niestety krwawienie nie wystąpiło do dnia dzisiejszego. Obecnie zlecono mi badanie beta hcg. Wykonałam je popołudniu wynik badania to 34,9. Robiłam test ciążowy jest negatywny. Co oznacza powyższy wynik badania. W jaki sposób mogę pozbyć się albo zminimalizować uderzenia gorąca i zimna oraz bezsenność?

Piotr Pilarski

Wskazane jest powtórzenie wyniku bHCG i wybranie się z nim do ginekologa. Objawy można zminimalizować stosując hormonalną terapię zastępczą. Proszę o nią również zapytać ginekologa.

Pozdrawiam.