Czy w czasie menopauzy można zajść w ciążę?

Witam, jestem w okresie menopauzy od roku czy mogę spokojnie kochać się z mężem i nie obawiać się niechcianej ciąży. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Menopauza to ostatnia miesiączka w życiu kobiety, po której nie pojawiło sie krwawienie przez kolejnych 6 miesięcy.
Dzieje sie tak na skutek zmian hormonalnych, które prowadzą do zakończenia okresu reprodukcyjnego.

Aby mieć 100% pewność powinna Pani zgłosić się do ginekologa aby wykonać badania hormonalne, które potwierdzą wygaśnięcie czynności jajników i koniec okresu płodnego.

Polecam również przeczytać artykuł "Menopauza a seks".