Menopauza – czy mogę być w ciąży?

Witam, mam 50 lat, nie miałam miesiączki przez 8 miesięcy, lekarz stwierdził, że to jest menopauza. Potem pojawiła się miesiączka przez 2 miesiące i znów nie mam miesiączki przez 5 miesięcy. Kochałam się z mężem bez zabezpieczenia w lipcu i sierpniu, a teraz 9 września dostałam miesiączkę. Mogę być spokojna, że nie jestem w ciąży? Proszę o poradę. Estera

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu

Niefarmakologiczne metody leczenia menopauzy

Menopauza to jeden z najtrudniejszych okresów w życiu kobiety. Jakie są sposoby leczenia przykrych dolegliwości towarzyszących menopauzie? Dowiesz się tego z naszego filmu.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Jeśli krwawi Pani obficie (nie jest to tylko plamienie), to raczej nie jest Pani w ciąży. Może Pani oczywiście wykonać test ciążowy! Fizjologiczna niepłodność występuje dopiero po stwierdzeniu menopauzy, czyli gdy miesiączka nie pojawiła się co najmniej przez ostatnie 12 miesięcy. Póki nie osiągnęła Pani tego etapu, wciąż jeszcze jest Pani płodna - choć oczywiście w bardzo ograniczonym zakresie.

Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty