Mam 60 lat - czy muszę się zabezpieczać przed ciążą?

Mam 60 lat, ostatnią miesiączkę miałam w wieku 44 lat. W czasie menopauzy nie brałam żadnych tabletek hormonalnych. Przeszłam menopauzę bez żadnych problemów. Kocham się bez zabezpieczenia od roku. Czy w takiej sytuacji mogę zajść w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Jeżeli ostatnia miesiączka miała miejsce około 16 lat temu to można przypuszczać, iż nastąpiło już wygaśnięcie funkcji jajników, czyli tzw. niepłodność fizjologiczna.

Aby mieć pewność warto oznaczyć poziom hormonów we krwi i udać się z nimi do ginekologa.

Pozdrawiam!