Czy warto wykonać rezonans magnetyczny w tym przypadku?

Dzień dobry, mam skierowanie na rezonans miednicy małej i jamy brzusznej z powodu niezauważonego zaginięcia wkładki wewnątrzmacicznej (być może wypadła , a ja tego nie zauważyłam) , boli mnie brzuch i lekarzstwierdził, że trzeba sprawdzić, czy czasami wkładka się gdzieś nie przemieściła i nie utkwiła w jamie brzucha. Czy takie badanie będzie sensowne bez podania kontrastu? Czy rezonans jest w stanie zlokalizować wkładkę z zawartością złota , jeśli faktycznie jest w brzuchu? Nie chcę kontrastu, bo bardzo źle się po nim czuję, ale nie wiem, czy bez kontrastu badanie bedzie wiarygodne? bardzo proszę o odpowiedź :)

Dzień dobry.Badanie powinno być skuteczne i pokazać wkładkę,chociaż osobiście wątpię,żeby przemieściła się do jamy otrzewnej.