Czy wkładka wewnątrzmaciczna działa?

Witam, udalam sie ostatnio profilaktycznie na USG ginekologiczne i Pani Doktor robiaca badanie powiedziala mi, ze moja wkladka wewnatrzmaciczna (miedziana bez hormonu, zalozona 6 miesiecy temu) przesunela sie w dol ok 2 cm i juz nie dziala. Nastepnie udalam sie na wizyte kontrolna do lekarza ginekologa, ktory powiedzial mi, ze owszem przemigrowala, ale to nie tak ze ona zupelnie nie dziala, ze on by z tym nic nie robil. Komu wierzyc?

Niestety ocena efektywności działania pozostaje nie do końca jasna w takim przypadku. Lepiej byłoby wkładkę niestety usnąć i założyć nową, jeżeli chce Pani nadal korzystać z tej formy antykoncepcji.