Czy wydzielina z piersi jest normalna?

Witam. Mam bardzo krępujące pytanie. Mam 14 lat i od jakiegoś czasu zaobserwowałam że gdy ścisnę swoją pierś to z sutka, a dokładniej z brodawki leci mi żółta wydzielina. i jeszcze mam rozstępy na piersiach. Czy to jest normalne? Proszę o szybką odpowiedź. Co zrobić?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Powstawanie rozstępów związane jest z powiększeniem się piersi, w przypadku posiadanie niezbyt elastycznej skóry. Wydzielina z brodawki nie jest natomiast normą. Powinnaś udać się z tą sprawą do ginekologa. Ten zbada Cię i oceni, co może być przyczyną pojawienia się wycieku. Możesz cierpieć na zmiany zwane mastopatią lub zaburzenia hormonalne.

Pozdrawiam serdecznie!