Czy wyjazd do egzotycznych miejsc mógł rozregulować okres?

Od kilku dni spoznia mi się miesiączka. Byłam w styczniu na wczasach dwa tygodnie w egzotycznym kraju. Zabezpieczalam się prezerwatywa. Czy wyjazd mógł mieć wpływ na przesunięcie krwawienia i czy gdybym była w ciąży to spozywany alkohol na wakacjach np. Lampka wina lub dwa drinki dziennie przez pierwsze dwa tygodnie ciąży kiedy jeszcze się o tym nie wie mają na ewentualną ciaze jakiś wpływ?

Zmiana klimatu mogła wpłynąć na rozregulowanie cyklu jak najbardziej.
Nie mogę również wykluczyć ciąży, więc proponuję test ciążowy.
Alkohol negatywnie wpływa na rozwój płodu w każdym momencie trwania ciąży.

pozdrawiam