Czy wykręcenie tego implantu nie spowoduje przerwania błony zatoki a co za tym idzie dalszych powikłań?

Od ponad 4 miesięcy mój implant- 6 w górnej szczęce jest do osunięcia- wywołuje on stan zapalny zatoki. Implant ten znajduje się w zatoce szczękowej około 2mm. Błona zatoki jest bez perforacji. Czy wykręcenie tego implantu nie spowoduje przerwania błony zatoki a co za tym idzie dalszych powikłań. Czy miejsce po implancie musi zostać jakoś zabezpieczone?

Chyba przed implantem powinni Ci pogrubić przeszczepem kości własnej lub wiórkami kostnymi wieprzowymi wyrostek zębodołowy w górnej szczęce w okolicy szóstki. Tam jest za słabe podłoże do implantu on może się tam nie zakotwiczyć. Ale ja nie wiem do końca. Nie widzę Cię. A powikłania zatokowe leczymy my chirurdzy głowy i szyi.