Czy wynik morfologii 34-latka jest prawidłowy?

Witam, ostatnio zrobilem sobie prywatnie bilans krwi, morfologia, OB, proby watrobowe, amylaza itp. Wiekszosc wyników mam w normie, nie zgadzaja sie tylko: Limfocyty mam 47 (norma do 45), Neutrofile 2,20 (norma od 2,50), oraz Bilirubina całkowita 1,39 (norma do 1,1) przy czym reszta badan w normie, nawet OB 4 (przy normie 2-12). czy powinienm sie niewielkimi zmianami w wartosciach niepokoic? Czy Ibuprofen brany na 20h przed badaniem na ból głowy moze mieć wpływ? jak mozna wyrownac te parametry?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wyniki niewiele odbiegają od normy, nie budza niepokoju. Ibuprofen nie miał wpływu na ich wynik. Czy bilirubina już kiedyś była podwyższona? Jeśli nie ma innych objawów może świadczyć o zespole Gilberta - niegroznej chorobie w której ten parametr rośnie z powodu np silnego stresu, infekcji, po alkoholu.
Pozdrawiam