Czy wysypka przy ospie może wystąpić na żołędzi penisa?

Witam! Mam 18 lat i zachorowałem pierwszy raz na ospę. Na całym ciele mam bąble, co mnie nie dziwi, ale mam je również na mosznie, napletku i żołędziu. Byłem u lekarza, który przepisał mi leki, smaruje się również pudrem. Lekarz powiedział, że w tych miejscach też może mnie wysypać. ale powiedział, abym na żołędziu nie stosował pudru, bo może podrażnić to miejsce. Moje pytanie brzmi, czy na żołędziu mogą wystąpić bąble, mimo że lekarz stwierdził, że tak może być, ale jakoś do mnie to nie dotarło. Może dlatego, że jest to lekarz pierwszego kontaktu, a nie dermatolog czy lekarz od chorób zakaźnych. Dziękuję za odpowiedź.

W czasie ospy wietrznej praktycznie wysypka może powstać wszędzie na ciele i na skórze i na błonach śluzowych. Dlatego może także i wystąpić na żołędziu penisa. takie sytuacje dość często się zdarzają. Wszystko zależy od zjadliwości wirusa i odporności organizmu zarażonego.