Czy wziąć tabletkę po, jeśli wystąpiło krwawienie?

Wczoraj kochałam się z moim chłopakiem, nastąpił mały wypadek, ale dzisiaj po południu dostałam okres. Czekałam na niego, bo wiedziałam, że dzisiaj ma nadejść i wstrzymałam się z tabletką 72h. Czy był sens brać tą tabletkę, jak dostałam naturalnego okresu?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Miesiączka co prawda zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia owulacji, ale jej nie wykucza. Jeśli owuylacja wystąpiła, to może dość do ciąży. Bezpieczniej byłoby przyjąć tabletkę.