Czy z moim sercem wszystko jest ok?

Witam serdecznie, będę bardzo wdzięczna za odpowiedź na mój mail. Od ponad tygodnia mam dość uciążliwy problem, mianowicie budzę się w środku nocy spocona czemu towarzyszy kołatanie serca (mocne uderzenia) - serce nie bije bardzo szybko czyli np. ponad 100 uderzeń na min ale za to bardzo mocno. Często zdarzało się tak, iż kiedy w nocy wstawałam (np. do toalety) i potem się kładłam serce zaczynało mocniej szybciej uderzać i robiłam się mokra. Wczoraj zrobiłam echo serca i ekg (podobno w porządku) i mam pytanie czy na pewno jest wszystko ok? Oto wynik badania echo serca: zastawka aortalna - bz zastawka tójdzielna - IT ślad zastawka tętnicy płucnej - AcT 170 msek Wymiary jam serca (cm): LV-5,0/3,7 cm RV - 2,8 cm TAPSE 25 LA- 3,9 cm Ao - 3,7 cm Grubość ścian lewej komory (cm): IVS- 1,1/1,3 CM LPV - 0,8/1,4 CM Kurczliwość ścian lewej komory - w gr. normy - EF - 55% osierdzie BZ. Dodam, iż mam 35 lat, lekarz zasugerował, iż mogą być to objawy nerwicy. Dodatkowo czuję czasami lekkie kłucia w okolicach serca. Serdecznie dziękuje za odpowiedź Pozdrawiam Kinga

Witam serdecznie.

W badaniu ECHO serca nie ma istotnych odchyleń. Jeżeli dokucza Pani uczucie mocnego bicia serca można rozważyć wykonanie Holtera EKG. Badanie to pozwala na obserwacje rytmu serca przez całą dobę. Po takim badaniu można podjąć decyzyję co do włączenia odpowiednich leków.
  Objawy, które Pani dokuczają mogą mieć także związek z nerwicą. Ale w pierwszej kolejności należy wykluczyć przyczyny kardiologiczne.
Pozdrawiam