Czy z obniżoną macicą i mięśniakami można normalnie żyć?

Witam serdecznie. Chciałabym się zapytać czy przy dolegliwości obniżonej macicy i dwóch nie dużych mięśniakach mogę normalnie funkcjonować w życiu codziennym? Zaczęłam stosować krążek i tabletki na mięśniaki. Czy w tej sytuacji mogę normalnie pracować a pracuje jako osoba fizyczna - praca stojąca? I czy moge uprawiać sport taki jak fitnes, zumba czy jazda na rowerze? Miałam 10 lat temu jeden poród naturalny dziecko 3,5 kg. Czy poród mógł być przyczyną obniżenia się macicy? Pozdrawiam.

Lek. Katarzyna Szymczak

Może Pani normalnie funkcjonować, poród, przez parcie jak najbardziej mógł się przyczynić do obniżenia macicy.
Pozdrawiam