Jakie są zalecenia po tej operacji mięśniaków macicy?

Witam. Jestem miesiąc po operacji (laparotomia) wyłuszczenia 5 mięśniaków macicy. Przebieg bez komplikacji, ale to trzecia operacja brzuszna, ciągnie mnie w boku i mogę mieć zrosty. Kontrola gin OK. Chciałabym zapytać: 1. Kiedy będę mogła podnieść bezpiecznie 5-6 kg (zakupy), 2. Kiedy będę mogła pójść bezpiecznie na masaż pleców (po operacji chyba nie można 3. Kiedy będę mogła uprawiać łagodną gimnastykę np rower 4. Kiedy będę mogła wrócić do aktywności seksualnej. Czy dobrze myślę że około 2-2,5 mies od operacji. Bardzo zależy mi na odpowiedzi, pozdrawiam

1. minimum do czasu pełnego wygojenia blizny.
2. raczej dopiero po 6 mcach
3. po 2-3 miesiącach
4. po ok. 1-2 miesiącach można próbować

przedziały są bardzo orientacyjne, wszystko musi być dostosowane do Pani wydajności organizmu i stanu ogólnego