Promieniujące bóle a operacja wyłuszczania mięśniaka

Witam,4 lata temu miałam operację wyłuszczenia mięśniaka.Obecnie mam znów mięśniaki,najw ma 5 cm,mam też IBS.Od ponad mies mam ciągły ból brzucha,najpierw pod lewym żebrem potem pod prawym,ból promieniuje do pleców,i jak sobie przypominam ten po prawej jest podobny jak po operacji gdy nie można było wyjąć szwów bo coś przyrosło(?)Badania podstawowe i usg,rtg ok,czy to mogą być zrosty czy to IBS?Ból jest ciągły i już się z nim budzę,są też wzdęcia,ale zaczął się przy stresie.Co mam dalej robić?

Aleksander Ropielewski

Zarówno IBS jak i zrosty pooperacyjne moga być powodem dolegliwości bolowych i konieczne jest wykonanie badań obrazowych, które pomogą ustalić rozpoznanie.