Czy z powodu infekcja dróg oddechowych należy przesunąć termin biopsji?

Witam, mam 35 lat, dwa lata temu urodziłam pierwsze dziecko. Moja prababcia (43) i babcia (53) zmarły na raka piersi, mama (69) jest do dziś zdrowa. Na podstawie diagnozy (pierwsza: owalna torbiel 8 x 7 mm o częściowo zatartym obrysie jak przy odczynie zapalnym ) i po leczeniu antybiotykiem i powtórzeniu badania (druga diagnoza: jak poprzednio dobrze uwidoczniona przestrzeń płynowa na granicy górnych kwadrantów. Lepiej ograniczona niż poprzednio lecz utrzymuje się wąska hypoechowa otoczka. Bez zmian echa w sąsiadujących tkankach. Węzły pachowe niepowiększone) dostałam skierowanie BACC na biopsję. Problem w tym, że ostatnio cala rodzina i ja rozchorowałam się na grypę, a po chwili złapałam zapalenie oskrzeli, wysoko gorączkuję. Czy należy przesunąć termin biopsji o kilka dni, jeśli to możliwe? Czy przed biopsją warto jeszcze raz wykonać badanie USG? Dziękuję i pozdrawiam

Witam serdecznie,
Jeżeli jest możliwość, warto przesunąć wykonanie biopsji do momentu aż będzie pani zdrowa. Niemniej infekcja i zażywanie antybiotyku nie powinno mieć wpływu na wynik biopsji piersi.

Biopsja piersi wykonywana jest pod kontrolą USG więc, skoro miała już Pani wstępną ocenę USG nie ma konieczności powtarzania badania przed biopsją.
Pozdrawiam serdecznie