Skierowanie na biopsję

Proszę o poradę... umówiona już jestem na biopsję i do onkologa... ale bardzo się niepokoję i im więcej sugestii, tym będę spokojniejsza lub ostrożna. Czy coś więcej można z tym zrobić, zanim będę miała wyniki badań? Moje aktualne wyniki USG piersi: W sutku lewym na godz. 1 obwodowo położona w szczycie płata gruczołowego nieostro zarysowana niejednorodna, lito-torbielowata zmiana o wymiarach ok. 9x8x5mm z pojedynczymi mikrozwapnieniami wewnątrz - wskazane wykonanie biopsji; na godz. 12 pojedyncza owalna torbielka 4mm...(...) W dole pachowym lewym pojedyncze węzły chłonne owalne, powiększone do 12 mm wykazują zachowaną strukturę i poszerzenie wnęki, bez uchwytnych cech patologicznych przepływów naczyniowych, obraz jak po odczynie zapalnym... dodatkowo trochę mnie swędzi ta lewa pierś ;( Proszę o konsultację. Katarzyna

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Biopsję cienkoigłową zlecono z powodu podejrzanego obrazu guza opisywanego w USG lewej piersi. Na podstawie biopsji będzie można wyciągnąć wstępne wnioski, co do charakteru zmiany, i podjąć decyzję, co do dalszego postępowania (chirurgiczne usunięcie lub obserwacja). Prawdopodobieństwo zmiany złośliwej rośnie wraz z wiekiem oraz czynnikami obciążającymi, o których można przeczytać na naszych stronach w dziale "Warto wiedzieć".

Jeżeli chodzi o węzły chłonne, to tak jak zaznaczono w opisie, wydaje się, że ich powiększenie wynika z przebytej infekcji. Węzły powiększone patologicznie (np. w wyniku przerzutów) zwykle mają zatartą strukturę i zwiększony przepływ naczyniowy.

Pozostaje czekać na badanie i jego wynik.

Pozdrawiam serdecznie