Opis USG szyi i węzły chłonne

Witam. Bardzo proszę o interpretację mojego wyniku z USG Szyi.Po stronie lewej obecne pojedyncze węzły chłonne z zachowaną wnęką: w środkowym piętrze szyi wielk.22x6mm, u podstawy szyi wielk.15x5mm. Po stronie prawej przy m m-o-s pojedynczy,owalny hypoechogeniczny węzeł chłonny bez cech przepływu w PD wielk. 15x6mm Ślinianki jednorodne bez zmian Tarczyca w obrazie USG bez zmian

Aleksander Ropielewski

Ma Pan powiększone węzły chłonne. Nie wiem jak wygląda sytuacja i objawy kliniczne, aby udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Sugeruję jednak kontakt z lekarzem w celu wyjaśnienia przyczyny limfadenopatii.