Czy z rozdrapanym znamieniem należy iść do lekarza?

Witam mam 23 lata. Zauważyłam że mam rozdrapane znamię czy muszę iść z tym do lekarza ?

Krąży taka legenda, że z uszkodzonego znamienia powstaje nowotwór. To nieprawda, uraz znamienia traktujemy tak samo, jak uraz dowolnego innego kawałka skóry. Octenisept 2x dziennie (w aptece bez recepty) i plaster z opatrunkiem do zagojenia. Po zagojeniu można ewentualnie zrobić dermoskopię.