Czy zabieg lipolizy mógł zaszkodzić ciąży?

Witam, mam pytanie ważne dla mnie a jestem teraz w Moldawii i nie mogę pojsc do swojego lekarza. Otoz w maju mialam robiony zabieg lipolizy iniekcyjnej preperatem Aqualyx, nie wiedzialam o tym , że jestem we wczesnej ciąży! Teraz przeczytalam ze zabieg obciąża wątrobę przy wydalaniu preperatu, że nie jest obojętny dla organizmu i że zawsze jakies toksyny krążą, boje się bardzo czy to mogło zaszkodzić rozwijającemu się płodowi! Bardzo proszę o odpowiedz. ..

Niestety każdy preparat zastosowany ogólnie w czasie ciąży zwłaszcza wczesnej (nawet np. lek przeciwbólowy) może mieć szkodliwy wpływ na rozwijający się wpływ. W tej chwili trzeba zwrócić baczną uwagę na rozwój ciąży, zgłaszać się systematycznie na badania kontrolne do ginekologa i prowadzić zdrowy tryb życia.