Czy zabieg z kWas em zaszkodził skórze?

Witam. Minęło 6 dni od peelingu kwasem pirogronowym 60% u kosmetyczki. Powód-średnio nasilony trądzik. 2 dni temu skóra przestała się łuszczyć, ale niepokoją mnie zaczerwienione policzki. Moim zdaniem skóra wygląda gorzej niż przed zabiegiem. Kosmetyczka twierdzi, że skóra może się regenerować nawet miesiąc, ale ja boje się, że ten rumień zostanie. Dodam, że nigdy nie miałam żadnego peelingu chemicznego na twarzy i kompletnie nie wiem czego się spodziewać. Pozdrawiam

Owszem, rumień może utrzymywać się nawet 4-6 tygodni, czas gojenia zależy od wielu czynników, m. in. stanu skóry przed zabiegiem, czasu, na jaki peeling był pozostawiony na skórze, indywidualnych predyspozycji pacjentki do gojenia, używek, pielęgnacji etc.