Czy zachodząc w ciążę należy odstawić luteinę?

Dziekuje za odpowiedz. mam jeszcze pytanie jezeli w ty cyklu udalo sie i zaszlam w ciaze to powinnam odstawic luteine ktora bralam od 16-25 dnia cyklu i czekac czy bd miala okres czy nadal luteine brac i w dniu w ktorym mialam dosc okres zrobic test ciazowy? luteine biore na podwyzszenie progesteronu i boje sie ze jesli zaszlam w ciaze i nie bd jej brac od 26 dnia cyklu to bd go miala za malo i zarodek sie nie utrzyma
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Decyzję najlepiej byłoby skonsultować z ginekologiem zlecającym leczenie, ale szansa na zajście w ciąże w cyklu, w którym nastąpiło wyłyżeczkowanie jest niewielka.
Dla pewności, jeżeli testy z moczu w dalszym ciągu wychodzą negatywne, może Pani wykonać test z krwi - ocenę poziomu beta-hCG - jest to badanie dużo bardziej czułe.