Czy zakładanie jednej nogi na drugą przy siedzeniu może spowodować żylaki?

Dobry wieczór. Zastanawiam się, czy zakładanie jednej nogi na drugą przy siedzeniu może mi zaszkodzić i np. spowodować żylaki ?

Takie zachowania, ułożenie kończyn dolnych może predysponować do zaburzeń krążenia żylnego z następowym wystąpieniem żylaków.