Czy zapalenie okostnej to coś poważnego?

witam czy zapalenie okostne czy to cos powaznego mój stomatolog powiedział ze nie tylko trzeba leczyc to odrazu ale chciała bym sie upewnic

Witam!
Zapalenie okostnej to stan,kiedy proces zapalny z zęba szerzy się na otaczającą kość szczęki.W przypadku ostrego zapalenia jest to wyjątkowo bolesne,zapalenie przewlekłe nie daje takich objawów.W obu wypadkach konieczne jest leczenie kanałowe,którego rezultat zależy od rozległości zmian i niestety czasem kończy się usunięciem zęba... Pozdrawiam!