Czy zażywanie leków przeciwzakrzepowych może wpływać na kolor nasienia?

od dwunastu lat zażywam leki przeciwzakrzepowe (ACENOKUMAROL). Czy tak drugotrwałe zażywanie tego leku jest powodem zę w moim nasieniu co jakiś czas pojawia sie jej brunatny kolor.Mam 64 lat i jestem po zabiegu wymiany zastawki sercowej aortalnej w 2006r.

Lek. Michał Lenard

Leki przeciwzakrzepowe zwiększają tendencje do krwawień, co może powodować również niewielkie krwawienia do układu moczowo-płciowego i powodować zmianę koloru nasienia. Sugeruję skonsultować problem z urologiem. Pozdrawiam!